- 14x optisk zoom, 28mm vidvinkel
- 14,1 megapiksler
- Optisk bildestabilisator
- 7,6 cm (3,0") PureColor II G LCD
- HD-filmer. HDMI
- Smart Auto, Ansiktsgjenkjenning
- Smart blitseksponering, i-Contrast
- DIGIC 4 og Servo AF/AE
- Manuelt program
- Kreative opptaksprogrammer. Smart lukker
|
28mm vidvinkelobjektiv med 14x zoom PowerShot SX210 IS kan skilte med et 28mm Canon vidvinkelobjektiv som er perfekt til fotografering av landskaper og grupper, i et kompakt kamerahus som du enkelt tar med deg overalt. Med 14x optisk zoom fyller du enkelt bilderammen med motiver som er langt unna, mens 4-trinns optisk bildestabilisator motvirker uønsket uskarphet som skyldes kamerarystelser, i hele zoomområdet.
14,1 megapiksler Sensor med høy oppløsning på 14,1 megapiksler gjør det mulig å skrive ut bildene i plakatformat og foreta kreative beskjæring.
7,6 cm (3,0") PureColor II G LCD Den brede 7,6 cm (3,0”) PureColor II G LCD-skjermen er ideell til opptak og avspilling av HD-film i bredformat. Skjermen har herdet glass som gir økt styrke og sikrer god synlighet selv når du fotograferer i sterkt lys.
HD-filmer Lag imponerende HD 720p-filmer med stereolyd, og bruk deretter den integrerte HDMI-porten til å koble kameraet til en kompatibel HDTV. Dynamisk bildestabilisator gir filmer uten kamerarystelser, mens den optiske zoomen lar deg komme tettere innpå motivet. Smart Auto-programmet, som også er tilgjengelig ved filmopptak, gir best mulig resultat basert på motiv.
Enkel fotografering Smart Auto- og Easy-programmene bruker teknologien for scenegjenkjenning til å fastslå lysstyrke, kontrast, avstand og fargetone i scenen. Kameraet velger deretter den aktuelle scenetypen blant 22 tilgjengelige alternativer og bruker optimale innstillinger. Smart blitseksponering styrer blitsstyrken og bruken slik at du får naturlig resultat i en rekke opptaksforhold.
Teknologi for ansiktsgjenkjenning En rekke teknologier for ansiktsgjenkjenning registrerer opptil 35 ansikter i motivet og justerer innstillingene for fokus, eksponering, blits og hvitbalanse for et naturlig resultat.
Smart lukker Med dette fleksible opptaksprogrammet kan du fjernutløse kameraet ved å blunke eller smile eller når det dukker opp et nytt ansikt i bildet.
i-Contrast Under opptak eller avspilling optimaliserer i-Contrast det dynamiske området for motivet slik at du beholder detaljene i skyggområdene og unngår overeksponering i lyse partier.
DIGIC 4 DIGIC 4-prosessoren gir meget detaljerte, klare bilder, selv ved fotografering med høye ISO-hastigheter. Prosessoren er drivkraften bak eksepsjonell prosesseringshastighet, rask respons og Servo AF/AE som følger motiver i bevegelse slik at de er i fokus og riktig eksponert.
Kreative opptaksprogrammer Opptaksprogrammene omfatter manuelt program, Av og TV for fullstendig kreativ kontroll samt Svakt lys, Miniatyreffekt og Fisheye-effekt.
Enkelte fargevarianter er kanskje ikke tilgjengelige overalt.
|